Lino savybės

Lino pluoštas – viena seniausių drabužių ir tekstilės gamybai naudojamų medžiagų pasaulyje. Natūralus linas iki šiol neprarado savo populiarumo ir dėl unikalių savybių yra itin vertinamas, o lininiai rūbai laikomi prabangos preke.  Kodėl lininis audinys – toks vertingas? Pirmiausia, tai – ekologiška ir itin tvari medžiaga, tinkamai prižiūrint, lininės suknelės, kelnės, marškiniai ir kiti drabužiai bei namų tekstilės gaminiai gali tarnauti labai ilgai ir net būti perduodami iš kartos į kartą. Lino audinys – universalus, tinkamas visiems metų laikams. Jis leidžia kūnui kvėpuoti, vasarą vėsina, saugo odą nuo UV spindulių, yra laidus drėgmei, todėl leidžia prakaitui išgaruoti, tuo tarpu žiemą maloniai šildo kūną. 

Kaip skalbti?

Mūsų drabužiai – lininės suknelės ir kiti lininiai rūbai –  siuvami iš jau skalbto (minkštinto) lininio audinio, todėl tinkamai prižiūrimi  nebesitraukia. Šiuos drabužius galima skalbti tiek mašina, tiek rankomis, patariame naudoti švelnias skalbimo priemones. Pavienes dėmes geriausia šalinti išteptą vietą tiesiog išskalbiant rankomis su muilu vėsiame vandenyje. Jei lininius gaminius skalbsite skalbimo mašina, rinkitės švelnaus skalbimo programą, naudokite neagresyvias  priemones, geriausia – skystą skalbiklį. Skalbiant spalvotus drabužius, temperatūra turėtų neviršyti 30-40 laipsnių, o baltiems gaminiams tinka gerokai aukštesnė temperatūra – iki 95 laipsnių. Tamsių ir šviesių spalvų lininius drabužius geriausia skalbti atskirai, nes tamsios spalvos linas gali leisti dažus  ir nudažyti šviesesnius audinius. Skalavimui galima naudoti minkštiklį. 

Lyginimas

Ne paslaptis, kad linas lengvai glamžosi, todėl lininius drabužius lyginti dar drėgnus. Džiovinant mašinoje, reikia rinktis kuo  žemesnę temperatūrą. Kita vertus, šiek tiek paglamžyti drabužiai gali būti puikus individualaus stiliaus akcentas. Jei norite gražaus glamžyto audinio efekto, geriausia drėgną drabužį išpurtyti ir palikti išdžiūti ant pakabos. Beje, lininiai rūbai ir neturi būti visiškai lygūs – linui būdingos raukšlelės reiškia gerą šios medžiagos kokybę. 

Svarbu žinoti

Trikotažinis (megztas) linas laikomas vertingu, nes ne tik atrodo originaliai ir stilingai, bet ir beveik nesilamdo, o retos struktūros dėka karštą vasaros dieną maloniai vėsina kūną. Kita vertus, lininės suknelės ir kiti drabužiai iš trikotažinio lino reikalauja dėmesingesnės priežiūros. Jei norite išsaugoti tokių drabužių formą, išskalbus juos reikėtų išdėlioti ant horizontalios padėties grotelių. Tuomet likusi drėgmė tolygiai išgaruos, ir drabužio siluetas liks nepakitęs. Lyginti galima iki 200 laipsnių įkaitintu lygintuvu.

Atminkite – linas gerai sugeria drėgmę ir kvapus, todėl lininius rūbus patariam laikyti sausoje, gerai vėdinamoje patalpoje.